FLARE INSPECTIE BOREALIS

Home » Flare inspectie Borealis

Inspectie Flare PK8851

Kom je graag meer te weten over HAVIQ’s flare inspecties

Debby Criel, Inspection & Integrity Manager Borealis Kallo/Antwerpen, vertelt haar ervaringen met HAVIQ:

De plant van Borealis Kallo wordt voor veiligheidstechnische en milieutechnische redenen beschermd door een flare of affakkelinstallatie. Deze is van cruciaal belang om de productie van onze plant op een veilige en verantwoorde manier te garanderen en om ervoor te zorgen dat we onze plant kunnen stoppen in geval van nood of voor een geplande shutdown voor het uitvoeren van inspecties, onderhouds- en herstelwerkzaamheden.

Van 2 flares naar 1:

Tot voor kort beschikte Borealis Kallo over twee flares (hoofdflare en back-up flare), waardoor het mogelijk was om de hoofdflare uit dienst te nemen voor het uitvoeren van inspecties, onderhouds- en herstelwerkzaamheden, terwijl de back-up flare werd gebruikt om de veiligheid te garanderen van het nog in dienst zijnde gedeelte van de plant. Deze back-up flare werd recent afgebroken, waardoor er bijgevolg een volledige site shutdown nodig is om aan de flare inspecties, onderhouds- en herstelwerkzaamheden uit te voeren.

Ten gevolge van bovenstaande zijn we nu als Borealis Kallo genoodzaakt om tijdens een site shutdown inspecties uit te voeren en op hetzelfde moment een aantal kleinere vaststellingen zoals schilderwerken, isolatiewerkzaamheden, … aan te pakken m.b.v. o.a. touwtechnieken. De grotere vaststellingen dienen dan geborgd te worden voor uitvoer met degelijk plan van aanpak tijdens een volgend site shutdown.

Inspecties met drones:

Met dit oogpunt zijn we dan op zoek gegaan naar een andere manier van inspecteren om te kunnen garanderen dat we tijdens de volgende site shutdown meer gericht kunnen gaan werken en een duidelijk plan van aanpak kunnen vooropstellen zonder blindelings vertrouwen. Hierbij zijn we dan uitgekomen om onze flare te inspecteren m.b.v. een drone.

In het verleden hadden wij reeds contact gehad met diverse firma’s die de mogelijkheid hadden om te inspecteren m.b.v. een drone, maar toen zagen wij de noodzaak er nog niet van in aangezien wij toen nog beschikte over onze back-up flare en stond de drone inspectie nog in de kinderschoenen.

Voor de drone inspectie van onze flare hebben wij HAVIQ (voormalig TRINOVA) gecontacteerd aangezien zij reeds een inwendige drone inspectie hadden uitgevoerd on-site van onze blendersilo’s en we nieuwsgierig waren welke meerwaarde zij ons konden bieden op het vlak van het uitvoeren van een flare inspectie.

Voorafgaand, aan de drone inspectie van onze flare, hebben we samen met HAVIQ een inspectiescenario ontwikkeld specifiek voor onze flare. Op deze manier was het voor beide partijen duidelijk wat er geïnspecteerd diende te worden, wat de noden waren, de manier van aanpak, welke benamingen er dienden gebruikt te worden voor de verschillende onderdelen van de flare enz.

Het verschil tussen drone-inspecties en alternatieve methoden:

Het verschil tussen de drone inspectie en bv. touwtechnieken is dat deze inspectie:

  • Kan uitgevoerd worden tijdens een in bedrijf zijnde plant,
  • Kan uitgevoerd worden op een veiligere en snellere manier dankzij de moderne technieken,
  • Snel bijgestuurd kan worden t.g.v. de beschikbaarheid van een mobiel kantoor met live streaming.
  • Duidelijk beeldmateriaal oplevert om een efficiënt plan van aanpak op te stellen voor de volgende site shutdown.

Tijdens de inspectie hebben we vastgesteld dat HAVIQ openstaat voor verbetering en optimalisering. Ze willen niet enkel weten wat de positieve ervaringen waren, maar ook wat hun verbeterpunten zijn, zodat zij een persoonlijk en op maat gemaakte service kunnen leveren in de toekomst. Tijdens de start van de inspectie werd er bijvoorbeeld niet op een systematische manier gevlogen, waardoor het naderhand niet evident zou zijn om een duidelijk beeld te krijgen van de flare. Met ons advies werd het plan van aanpak bijgestuurd en werd er op een veel efficiëntere manier data gecapteerd.

HAVIQ geeft aan veiligheid prioriteit, dit kwam tot uiting bij de voorbereidende werkzaamheden, zoals een verkennend gesprek en bezoek ter plaatse, uitgebreide risicoanalyse, opzetten van gedetailleerde inspectiescenario, aanvraag toelating RPAS (Remotely Piloted Aircraft System).

De uiteindelijke uitkomst van de drone inspectie van onze flare leverde een goed gestructureerde en volledig inspectierapport op samengesteld door HAVIQ in overleg met ons. Dit rapport stelt ons in staat om tijdens de volgende site shutdown de onderhouds- en herstelwerkzaamheden veilig en gestructureerd te laten verlopen aangezien het nu mogelijk is om een gedetailleerd plan van aanpak op te stellen.

 

 

Inspecties van industriekathedralen

Inspecties van industriekathedralen Kom je graag meer te weten over HAVIQ's schouwinspecties? Veiligheid is een topprioriteit in de industriële wereld. Dat is bij Total Raffinaderij Antwerpen niet anders. De schoorstenen die onlosmakelijk aan de...

Lees meer

Interview met Agoria

Interview met Agoria HAVIQ combineert het beste van twee dronebedrijven woensdag 21 oktober 2020 De dronesector is enorm gefragmenteerd en bestaat vooral uit kleine bedrijven. Door lokale wetgevingen is het quasi onmogelijk om over de landsgrenzen te...

Lees meer

Interview met EUKA

Interview met EUKA @droneport In vogelvlucht naar Sint-Truiden  Op 3 Juni zakten we met het hele team af naar Droneport in Sint-Truiden voor een interview en korte fotoshoot. In het interview bespraken we onder andere de motivatie achter de...

Lees meer

Presentatie kathedraal gr monument x de naeyer

Presentatie kathedraal gr monument x de naeyer Dat we een model van de kathedraaltoren maakten is ondertussen oud nieuws. Mocht je dit gemist hebben kan je er hier meer over lezen. We hadden echter de eer om hierover op de studiedag van groep...

Lees meer

Inspectie windturbines Frankrijk

Inspectie windturbines Frankrijk Met de eerste zon beginnen ook de eerste blad-inspecties. Vorige week stond ons team in Frankrijk onder de windmolens voor de eerste bladen van het seizoen. De turbines met een bladlengte van 57 m werden...

Lees meer

Klantenevenement

Klantenevenement Op 16 mei organiseerden onze collega’s van Maes hoogwerkers een evenement om hun nieuwste 90m hoogwerker met een zijdelings bereik van 42m te tonen en hun klanten een blik van bovenaf te bieden. Ook onze klanten stuurden we een...

Lees meer

Inspecties van industriekathedralen

Inspecties van industriekathedralen Kom je graag meer te weten over HAVIQ's schouwinspecties? Veiligheid is een topprioriteit in de industriële wereld. Dat is bij Total Raffinaderij Antwerpen niet anders. De schoorstenen die onlosmakelijk aan de...

Lees meer

Interview met Agoria

Interview met Agoria HAVIQ combineert het beste van twee dronebedrijven woensdag 21 oktober 2020 De dronesector is enorm gefragmenteerd en bestaat vooral uit kleine bedrijven. Door lokale wetgevingen is het quasi onmogelijk om over de landsgrenzen te...

Lees meer

Interview met EUKA

Interview met EUKA @droneport In vogelvlucht naar Sint-Truiden  Op 3 Juni zakten we met het hele team af naar Droneport in Sint-Truiden voor een interview en korte fotoshoot. In het interview bespraken we onder andere de motivatie achter de...

Lees meer

Presentatie kathedraal gr monument x de naeyer

Presentatie kathedraal gr monument x de naeyer Dat we een model van de kathedraaltoren maakten is ondertussen oud nieuws. Mocht je dit gemist hebben kan je er hier meer over lezen. We hadden echter de eer om hierover op de studiedag van groep...

Lees meer

Inspectie windturbines Frankrijk

Inspectie windturbines Frankrijk Met de eerste zon beginnen ook de eerste blad-inspecties. Vorige week stond ons team in Frankrijk onder de windmolens voor de eerste bladen van het seizoen. De turbines met een bladlengte van 57 m werden...

Lees meer

Klantenevenement

Klantenevenement Op 16 mei organiseerden onze collega’s van Maes hoogwerkers een evenement om hun nieuwste 90m hoogwerker met een zijdelings bereik van 42m te tonen en hun klanten een blik van bovenaf te bieden. Ook onze klanten stuurden we een...

Lees meer

Vul het formulier hieronder in
en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op!

Kunnen wij u helpen?

  • Hoe wij omgaan met je persoonsgegevens kun je lezen in ons Privacy beleid
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Nieuwsgierig over wat we voor u kunnen betekenen?

Neem nu contact met ons op!